Faq

NÁKUP, VÝKUP, SLUŽBY

Ako nakupovať?

Objednávku môžete podať telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formuláru. Po podaní objednávky vás budeme kontaktovať a na mieru prispôsobíme spôsob platby, dodania a ďaľšie podrobnosti na základe vašich požiadaviek.

Pri výkupe mincí a odliatkov je postup rovnaký.

Akým spôsobom obdržím tovar, ktorý som si objednal/-a?

Tovar si môžete prevziať osobne v našich kanceláriach alebo na vopred dohodnutom mieste. Tovar vám taktiež môžeme zaslať kuriérom službou EMS.

Akým spôsobom sa platí za tovar?

Za nakúpený tovar môžete zaplatiť prevodom na bankový účet, osobne v hotovosti a pre tovar v hodnote do 5000€ aj dobierkou.

Zabezpečujete úschovu zlata alebo striebra?

Našim klientom zabezpečujeme úschovu zlata alebo iných drahých kovov na požiadanie.

Vykupujete zlaté a strieborné mince a odliatky?

Áno, výkup poskytujeme aj v prípade, že nie ste klientom našej spoločnosti.
Výkupné ceny nájdete tu.

Garancia ceny

Pri nákupe sa stanoví fixná cena tehličiek a mincí, ktorá sa od okamihu objednávky nemení. Prípadný cenový pohyb na trhoch neovplyvní cenu tehličiek a mincí, ktoré sú súčasťou nákupu.

DRAHÉ KOVY

Podrobné informácie, analýzy a články, ktoré vám predstavia svet drahých kovov si prečítajte na našom blogu, ktorý pravidelne aktualizujeme.
Nájdete v ňom články, ktoré vám zrozumiteľným spôsobom priblížia jednotlivé aspekty.
Pre skúsenejších obchodníkov pravidelne zostavujeme aj podrobné ekonomické analýzy.
Samozrejmosťou sú aj pravidelné aktuality, aby ste mali vždy prehľad o aktuálnom dianí na trhu.
Ako náš klient automaticky získavate zadarmo pravidelné analýzy trhu, aktuality a články zo sveta drahých kovov, ktoré vám budeme posielať na vašu e-mailovú adresu.
(V prípade, že si neželáte dostávať tieto články, v kontaktnom formulári zaškrtnite políčko "Nechcem dostávať pravidelné články a analýzy zo sveta drahých kovov.").

Koľko váži 1 trojská unca?

1 trojská unca váži 31,1045 gramu. Trojská unca (angl. troy ounce) má označenie „oz“. Je základnou medzinárodnou hmotnostnou jednotkou na trhoch zlata, striebra, platiny, paládia a iných drahých kovov. Názov „trojská" unca nepochádza z Grécka, ako by sa mnohí domnievali, ale je odvodená od francúzskeho mesta Troyes, ktoré bolo počas stredoveku významným centrom obchodu so vzácnymi kovmi.

Ako sa označuje rýdzosť?

Rýdzosť (čistota) zlata/striebra sa uvádza množstvom drahého kovu z celkovej hmotnosti mince/odliatku. Najrýdzejšie zlato má hodnotu rýdzosti 999,9/1000, čo znamená, že 99,99% celkovej hmotnosti tvorí rýdze zlato. Za investičné zlato oslobodené od DPH sa považujú tehličky s rýdzosťou nad 995/1000 a mince s rýdzosťou nad 900/1000. Staršie meranie rýdzosti zlata sa označovalo karátmi.

Rýdzosť Staré označenie Nové označenie
99,99% 24 karátov 999,9/1000
91,60% 22 karátov 916/1000
83,33% 20 karátov 833/1000
75,00% 18 karátov 750/1000

Ako sa kontroluje pravosť zlata a striebra?

Zlaté a strieborné tehličky a mince sú vyrábané renomovanými európskymi a svetovými mincovňami. Ich pravosť garantuje výrobca a je vyznačená puncom na každej tehličke alebo minci. Zlaté tehličky sa dodávajú výlučne s certifikátmi pravosti. Rýdzosť mincí je vyznačená na minci puncom kvality a garantom je štát, ktorý mincu vydáva.

Každý klient má možnosť si pravosť a hmotnosť nakupovaného tovaru kedykoľvek dať skontrolovať.

Kontaktujte nás