Strieborné mince

Equilibrium 2018

Strieborná minca Equilibrium Bratislavskej mincovne Pressburg Mint Vyhotovenie Bullion

EQUILIBRIUM

Equilibrium, v preklade rovnováha bola centrom záujmu filozofov a myšlienkárov od počiatkov modernej civilizácie: Grécky filozof Hérakleitos z Efezu podrobne poukázal na súhru protikladov - vznik a dôležitosť rovnováhy v každom aspekte života. Mnohé ázijské náboženstvá a filozofické školy poukazujú na hru protikladov, najmä v známom symbole yin-yang. Už vtedy ľudia vnímali dôležitosť života v rovnováhe. Moderný spôsob života je pritom charakteristický nedostatkom rovnováhy. 

Prvá minca zo série Equilibrium poukazuje na potrebu zachovania rovnováhy medzi prírodou a výdobytkami modernej civilizácie. Technologické úspechy ľudstva napredujú príliš rýchlo a neustále viac zabúdame na naše korene v matke prírode.

 

 

NAJVYŠŠIA RÝDZOSŤ

Mince vyrábame zo strieborných plieškov s certifikátom “Good Delivery” od London Bullion Market Association (LBMA) rýdzosti 9993/10000.
 

PRVÁ INVESTIČNÁ MINCA Z BRATISLAVY

Minca Equilibrium je prvou striebornou mincou z Bratislavy od čias stredovekej Bratislavskej mincovne, ktorá toho času razila strieborné mince (napr. toliar či grajciar), vtedy používané ako platidlo. Minca Equilibrium je historicky prvou investičnou striebornou mincou s nominálnou hodnotou z Bratislavy.

PODROBNOSTI

Materiál: Striebro 999/1000 

Nominálna hodnota: 5 NZD (Novozélandský dolár)
Licencia: Tokelau

Hmotnosť: 1 trojská unca (31,31g (±0,1g))

Rozmery: 38mm x 2,8mm

 

EMISIA

Brilliant Uncirculated: 15 000 kusov
Bullion: 30 000 kusov

VeľkosťNominálna hodnotaRýdzosťRozmeryCena
1 unca5 NZD (Novozélandský dolár)999+/100038mm x 2,8mm33,00 €

Rýchle ceny GIS - Cenník mincí je aktualizovaný každú minútu podľa aktuálnej ceny na burze.
Posledná aktualizácia: 01.06.2023, 01:29:43

Výkupné ceny
Odoslať objednávku